Published On: 15 Mars, 2016

Gjykata në Shkup | Tridhjetë ditë paraburgim për Gafurr Dugollin

  • Një gjykatë në Shkup ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugolli, ish-pjesëtar i UÇK-së që aktualisht punon në Ministrinë e FSK-së.

Lajmin për KTV-në e ka konfirmuar vëllai i tij, Bujar Dugolli.

“Ia kanë caktuar 30 ditë dhe kjo është një padrejtësi. Është për keqardhje që shteti maqedonas merr parasysh ligje e fletëarreste të Serbisë për banorët e Kosovës”, ka thënë Dugolli.

Familjarët e Dugollit kanë qenë në Shkup deri në orët e mbrëmjes në pritje të vendimit për të.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...