Published On: 8 Maj, 2016

Gjykata liron babanë e fëmijëve që humbën jetën dje në aksident

Babai i fëmijëve që humbën jetën dje në aksident, teksa po shkonin për ta takuar, është liruar nga burgu. Mësohet se gjykata i ka ndryshuar masën e sigurisë Sokol Negollarit, i cili ishte arrestuar për ndërtim të paligjshëm, duke vendosur detyrim paraqitjeje.

Aksidenti tragjik ndodhi pasditen e së shtunës, në aksin rrugor Kavajë-Golem, në afërsi të fshatit Qerret. Një automjet tip “Benz Mercedes” me targa “AA 372 JG”, i drejtuar nga shtetasja S. Negallari, banuese në lagjen 13 të qytetit të Durrësit, është përplasur fatalisht me trafikndarësen e rrugës, duke lënë të vdekur në vend dy fëmijët e saj të moshës 3 dhe 5vjeç, në një kohë që është lënduar lehtë foshnja 1-vjeçare dhe vetë drejtuesja e automjetit.

Gruaja me tre fëmijët ishte nisur të takonte të bashkëshortin në burgun e Rrogozhinës. 24-vjeçarja ka humbur kontrollin e mjetit, çka ka sjellë edhe aksidentin tragjik që u mori jetën dy prej fëmijëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...