Published On: 21 Qershor, 2016

Gjykata e Apelit e vërteton pafajësinë e Visar Ymerit e të Rexhep Selimit

Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri, dhe deputeti i kësaj lëvizjeje, Rexhep Selimi, janë shpallur të pafajshëm edhe nga Gjykata e Apelit për përleshjen para Kuvendit të Kosovës, në vitin 2012.

Duke e vërtetuar vendimin e shkallës së parë, Apeli e ka hedhur poshtë ankesën e prokurorisë pasi që e ka vlerësuar si të pabazuar.

Ymeri e Selimi së bashku me Besart Bujupin akuzoheshin për lëndim të lehtë trupor të deputetit të PDK-së, Bekim Haxhiu, të njohur si Kamishi.
Në vendimin të cilin e ka siguruar “Koha Ditore” thuhet se kjo gjykatë ka pranuar ankesë nga prokuroria më datën 25 maj të këtij viti, një muaj pas shpalljes së aktgjykimit në Gjykatën Themelore të Prishtinës. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...