Published On: 28 Janar, 2016

Gjuriqi: Na futën grusht fytyrës

  • Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, ka deklaruar se me dërgimin e sotëm të Oliver Ivanoviqit nga arresti shtëpiak në burg, Serbia dhe populli serb e përjetojnë si një grusht në fytyrë për shtetin dhe kombin e tyre.

“Sikur nuk ishte e mjaftueshme që Ivanoviq u poshtërua në procedurën e shkallës si dhe gjykimin e shqiptarëve kundër tij, por demonstrimi i forcës anti-ligjore i gjyqësorit të Kosovës është dashur të marrë këtë formë absurde përfundimtare”, ka deklaruar Gjuriq, transmeton Telegrafi.

Sipas tij, sjelljet arrogante të atyre që do të duhej në fakt të ofronin mbrojtje nga forca dhe dhuna, sot u zhveshën nga gjitha maskat, dhe para nesh demonstruan mjerimin e shoqërisë në të cilën serbët e Kosovës jetojnë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...