Published On: 14 Maj, 2016

Gjithçka gati për protestën (Foto)

Organizimet për manifestimin e protestës veçse se kanë përfunduar. Bina nga ku do të mbajnë fjalime liderët partiakë tashmë është vendosur në sheshin “Skënderbeu” në qendër të Prishtinës. Në këtë pjesë janë parë edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës.

Protesta e dy partive opozitare AAK-NISMA është thirrur, sipas tyre, për të kundërshtuar Qeverinë anti- kushtetuese dhe marrëveshjet e dëmshme për Kosovën.

Liderët e këtyre dy partive dje në një konferencë për media kanë thënë se protesta do të jetë më e madhja që nga paslufta.

Protesta e paralajmëruar paqësore do të zgjatë rreth 40 minuta dhe fjalime do të mbajnë liderët e partive, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj, Jakup Krasniqi dhe Pal Lekaj.

prot5_1463213418-2752483

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...