Published On: 17 Shkurt, 2016

Gjithçka e hapur mes PSG-së dhe Chelseat (Video)

  • Paris Saint-Germaini ka arritur fitore 2-1 ndaj Chelseat në Ligën e Kampionëve.

PSG luajti më mirë gjatë gjithë ndeshjes duke treguar se dëshirojmë kalimin në çerekfinale.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 39-të nga Zlatan Ibrahimovic, i cili me një goditje të fortë nga gjuajta e lirë kaloi vendasit në epërsi.

Por, në minutën e fundit të kohës shtesë të pjesës së parë, Obi Mikel shënoi për 1-1 dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Pjesa e parë filloi me dominimin e mysafirëve të cilët kishin marrë zemër nga goli i mesfushorit nigerian, por në minutën e 78-të shënoi Edison Cavani, i cili u asistua mjeshtërisht nga Angel Di Maria.

Edhe pse parisienët fituan në Parc des Princes, ky rezultat nuk i ofron siguri në Stamford Bridge, ndërsa ndeshja e tjetër do të luhet më 9 mars. /Telegrafi/

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...