Published On: 12 Janar, 2016

Gjini: Lufta mes LDK-së dhe PDK-së tashmë ka filluar

  • Ardian Gjini nga AAK thotë se “po duken orë interesante”. Ai thotë se PDK mban mbledhje pesë orëshe ndërkaq LDK thotë se ende nuk ka biseduar për votimin e Thaçit për President.

Ai shkruan në Facebook:

Po duken orë interesante miq të dashur! PDK mban mbledhje pesë orëshe. Një zyrtar i lartë i LDK thotë se nuk kanë biseduar për votimin e Thaçit për President. Një tjetër thotë se koalicioni me PDK nuk ka qenë (në kohën e shkuar) koalicion i dashurisë por i imponimit. Një tjetër, kur pyetet se a do t’i marrë Thaqi votat e LDK për President thotë se nuk është ai që i numëron votat. Ky ishte më i larti prej zyrtarëve. Përfundimi: PDK po bën presion me mbledhje të gjatë; LDK e ka filluar ciklin e shfajësimit dhe rrenave për efekt elektoral, si edhe më parë. Krejt kjo është baraz me… Thuani vet çka!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...