Published On: 4 Gusht, 2016

Gjindet një motoçikletë e djegur

Banorë në rrugën “Nazim Gafurri” në Prishtinë, në mes të shkollës “Sami Frashëri” deri në Taukbahçe kanë treguar  se është ndaluar një motoçikletë e cila është djegur.

Burime brenda Policisë së Kosovës kanë bërë me dije se sulmi ka ndodhur me motoçikletë.

Nuk mund të thuhet me saktësi nëse këto dy ngjarje janë të lidhura me njëra tjetrën.

Daut Hoxha, zëdhënës në Policinë e Kosovës, ka konfirmuar se zyrtarët e saj kanë gjetur të djegur motoçikletën.

Hoxha ka thënë për portalin Koha.net se “me 04.08.2016 rreth orës 23:00, në ndërtesën e Kuvendit të Kosoves, në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë, nga distanca ka ndodhur një sulm me një mjet të dyshuar shpërthyes. Si pasojë janë shkaktuar dëme materiale, por nuk raportohet për të lënduar në njerëz. Policia e Kosovës me njësitet relevante të saj menjëherë ka reaguar në lokacion dhe veprime intensive operative dhe hetimore janë duke u kryer për të identifikuar të dyshuarit e involvuar në rast”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...