Published On: 15 Gusht, 2016

Gjilanasit hedhin bërllok para zyrës së Lutfi Hazirit (VIDEO)

Para zyrës së Lutfi Hazirit, banorët e rrugës Rexhep Dajkovci në Gjilan shprehën mllefin e tyre për ujërat e zeza që u kalojnë pranë shtëpive.

Me këtë, këta po duan t’i tregojnë autoriteteve komunale hallin që kanë.

Probleme me ujërat e zeza këta banorë kanë tash e disa vjet ani pse shtëpitë i kanë pranë Komunës së Gjilanit.

E duke qenë në qendër të qytetit banorët thanë se është dashur të intervenohet shumë më parë.

E në Komunë kanë bërë me dije se tashmë janë kryer të gjitha procedurat e këtij projekti dhe vetëm pritet që puna të fillojë.

E pas përfundimit të protestës punëtorët e Komunës u deshtë të largojnë gjithë mbeturinat që u hodhën nga protestuesit para hyrjes.

Kronikë nga Merita Neziri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...