Published On: 21 Mars, 2016

Gjilan: Subvencione për ata që e punojnë tokën e mërgimtarëve (Video)

Banorët e Livoqit të Ulët dhe të tjerët që e punojnë tokën e familjeve që janë në qëndrim jashtë vendit, komuna e Gjilanit dhe Ministria e Bujqësisë, po ndajnë subvencoine më me prioritet.

Kjo po i gëzon bujqit.

E drejtori komunal i Bujqësisë në Gjilan, Ramiz Ramadani, po thotë se shumica e tokave të mërgimtarëve po punohet nga familjarët e tyre, njofton Klan Kosova.

E për të gjithë fermerët e interesuar për përfitimin e subvencioneve është hapur aplikimi në nivel të Kosovës, nga Agjencioni për Zhvillimin e Bujqësisë nga data 17 mars deri më datën 25 prill.

Kronikë nga Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...