Published On: 18 Qershor, 2016

Gjiganti i futbollit turk, kërkon dy lojtarë të Kombëtares

Paraqitjet e shkëlqyera në “Euro 2016” të Etrit Berishës dhe Ermir Lenjanit, kanë bërë që klube të njohura të vihen pas tyre. Kështu ka bërë edhe gjiganti turk i Beshiktashit.

Portieri dhe mesfushori kuqezi, tashmë të angazhuar me kombëtaren ne Francë 2016, shihen si përforcime cilësorë për kampionët e Turqisë, të cilët sezonin e ardhshëm do të luajnë në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

Për këtë arsye drejtuesit e këtij klubi kanë hedhur sytë nga kombëtarja shqiptare, pasi i besojnë eksperiencës ndërkombëtare të dy lojtarëve në fjalë.

Berisha, që është pjesë e Lacios prej tre sezonesh, ka eksperiencën e mjaftueshme në Europa League, për të qenë protagonist edhe në Ligën e Kampioneve.

Fakti që te Lacio vazhdon të mbetet zëvendësues i Marcchetit mund shtyjë 27-vjeçarin t’i thotë po ofertës turke.

Në fakt, sipas mediave turke, zbuluesit e Beshiktashti janë në Francë që në fillim të “Euro 2016”, enkas për ta përcjellë nga afër Berishën, ku përveç tij, u ka rënë në sy edhe Lenjani dhe dy lojtarët e Kombëtares mund të përfundojnë tek Kampionët e Turqisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...