Published On: 17 Janar, 2016

Gjigantët evropian pas Embolos

  • Breel Embolo është lojtari i ardhshëm që pritet të largohet nga gjiganti zviceran Basel.

Kampionët e Zvicrës janë duke larguar disa nga yjet kryesorë të skuadrës për të marrë lojtarë tjerë të rinj dhe për t’i bërë ata me famë.

Pasi egjiptiani Eleney iu bashkua Arsenalit, sulmuesi Breel Embolo do të largohet nga Baseli.

Sipas medieve zvicerane, për lojtarin interesim kanë shprehur skuadra të njohura në Evropë.

Juventus dhe Milan janë dy skuadrat nga Serie A, ndërsa për talentin zviceran interesim kanë shprehur edhe treshja gjermane, Bayern Munich, Dortmund dhe Wolfsburg.

Lojtari kërkohet edhe në Angli nga Chelsea dhe United, ndërsa Baseli e vlerëson atë rreth 30 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...