Published On: 7 Janar, 2016

Gjigantët anglezë në betejë për Xhakën

Arsenali dhe Liverpooli raportohet se janë të gatshëm të bëjnë ofertë për mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka.

Sipas gazetës gjermane “Bild”, 23-vjeçari është i interesuar për një largim nga Borussia Monchengladbachu dhe në fund të këtij sezoni pritet t’i shqyrtojë opsionet.

“Për momentin preferoj të mos flas shumë”, ka thënë babai i Granitit, Ragip Xhaka. “Do të shohim se çfarë do të ndodhë. Mund të the se ka disa klube të interesuara. Çdo gjë mund të ndodhë, nuk po përjashtojmë asgjë”.

Çmimi i Xhakës është rreth 37 milionë funte dhe përveç Arsenalit dhe Liverpoolit, situatën e Xhakës janë duke e monitoruar Bayern Munichu, Napoli dhe Tottehami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...