Published On: 17 Shkurt, 2016

Gjetan Keta përballet në Tiranë me kampionin e WBC

E pret një duel jo si të tjerët.

Gjetan Keta, i njohur në Gjermani e në botë me emrin e dytë Majk, do të ndeshet këtë të premte për titullin interkontinental të boksit profesionist në federatën e njohur, WBC.

Shqiptari 32-vjeçar, i lindur në Bulqizë, do të ketë përballë kampionin në fuqi, turkun Gokalp Ozekler, në ringun që do të ngrihet në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet.

Si ndihet Keta, kampion I Këshillit Euroaziatik Paqësor të Federatës WBC në peshat e mesme?
Ozekleri, 34-vjeçar, ka po aq ndeshje sa Gjetani, 22, veçse vetëm 1 humbje ndaj 3 të dibranit që jeton në Gjermani.
Keta, gjithsesi, nuk mendon për statistikat.

Kampioni i boksit thotë se po bën gjithçka siç duhet për të qenë në formën më të mirë.

Vëllai dhe trajneri i tij, Ismail Keta, tregon se mbrëmjen e së premtes nuk do të jetë vetëm ndeshja e Gjetanit për t’u parë./ABC

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Kickboksieri thotë:

  Na lodhet me publikime kampionesh fallco. Kampion bote eshte ai qe shpallet nga nje kampionat boteror ku perfaqesohen te gjitha shtetet ose kur respektohet ranglista boterore dmth nese eshte titulli vakant ndeshet rangu i pare me te dytin ose me poshte nese nuk pergjigjet rangu i dyte.
  Keta publikohet si kampion i trefishte bote kur dihet se ku dershtaret e tij jane zgjedhur nga me te do etet qe egzistojne ne bote qe skan fitu nje ndeshje ne karrieren e tyre, madje ky i fundit edhe e mundi padashje panvaresisht moshes se tij 42 vjecare.Niveli i tyre nuk eshte as sa gjysa e nivelit te shume shqiptareve qe sterviten ne Shqiperi jo me te atyre qe ndeshen jashte. Kjo eshte thjesht nje biznes i felliqur qe Methasani i TVsh organizon per keta duke marre para nga buxheti i shtetit dhe mga kontratat televizive apo sponsorat injorante ku si shperblim nje perqindje i eshte dhene Methasanit per kurimin e bujshem ne Gjermani te vajzes se tij gjoja si sponsorizim.
  Mjaft tani Methasani se e mbushe kupen!
  Reklamo kampionet e vertete shqiptar qe ndeshen neper bote me tituj real dhe qe per nje publikim dhe lajm ne tvsh ti u kerkon shuma marramendese dhe as i lejon sepse u zbeh imazhin miqve te tuaj sponsorizues!
  Per ti vertetuar keto akuza mjafton te kerkosh ne Box data statistikat e kundershtareve qe jane ndeshur per tu shpall kampion Keta vllai i tij apo Kreshnik Qato kampioni i botes se Ndroqit!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...