Published On: 27 Prill, 2016

Gjetaj: Rasti i Sejdi Thaçit, të mos krijojë huti tek familjarët e të pagjeturve

Prenk Gjetaj, kryetar i Komisionit qeveritar për të pagjeturit, në Info Magazine të Klan Kosovës, lidhur me kthimin tek familja e tij pas 16 vitesh nga Sejdi Thaçi, ka thënë se informatën e ka marrë nga raportimi i Klanit.

Ai ka deklaruar se në listën e prezantuar, për të zhdukurit, nga pala serbe, Thaçi nuk ka figuruar kurrë si i kidnapuar apo arrestuar, njofton Klan Kosova.

“Informatën e kam marr dje nga gazetari juaj. Mos të krijojmë huti dhe probleme tek familjarët. Informatat se e ka gjendjen psiko-fizike të rëndë duket se nuk qëndron duke e parë në prononcim. Është e çuditshme që në listën e konsoliduar pala e Beogradit kurrë nuk e ka prezantuar, ai nuk ka qenë as i kidnapuar apo i arrestuar”.

Sipas tij, pështjellimi i krijuar lidhur me këtë rast është rrjedhim i mosmarrëveshjeve familjare, ndërsa ka përmendur edhe spekulime të ndryshme, sipas të cilave, është ditur që Thaçi kurrë s’ka qenë i kidnapuar apo arrestuar.

“Ka pas qëndrime kontroverse mes vëllezërve, fqinjët pëshpërsin se familja e ka ditur që ai nuk është ne mesin e njerëzve të kidnapuar. Ai ka jetuar i lirë, kur e pyetëm pse nuk është lajmëruar tha nuk kam ditur, a në anën tjetër ai dinte të shkruante dhe të lexonte”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...