Published On: 5 Shtator, 2016

Gjermania në panik nga kërcënimet me sulme masive, mbyllen shkollat

Disa shkolla në Saksoni të Poshtme në Gjermani kanë anuluar mësimin pasi që ata gjatë natës u kanë dërguar email-a me anë të së cilëve kërcënojnë me sulme terroriste.

Në porositë që kanë pranuar shkollat është paralajmëruar se sulmi do të ndodhë në orën nëntë të mëngjesit, transmeton Rusia Today.

“Koha kur duhej të ndodhnin sulmet tashmë ka kaluar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë Joachim Grande.  Në qytetin  Braunschweiger shtatë shkolla kanë pranuar email-a me anë të së cilëve kërcënohen me sulme terroriste.

Mësimi është anuluar në nëntë shkolla të mesme dhe në ato fillore në këtë qytet. Policia është vënë në kërkim që të zbulojë se kush i  ka dërguar email-et.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...