Published On: 4 Shkurt, 2016
Bota |

Gjermania fillon ndryshimet në politikat për refugjatët

  • Politika e kancelarës gjermane Angela Merkel për “dyer të hapura” për refugjatët, mori një goditje të madhe, sidomos me sulmet seksuale në festën e Vitit të Ri në Gjermani.

Kabineti gjerman ka aprovuar një plan për refugjatët që përfshinë Marokun, Algjerinë dhe Tunizinë, si vende që tashmë konsiderohen “vende të sigurta” dhe kushdo që shkon në Gjermani nga këto vende, do të përballet me dëportim, transmeton NY Times.

Këto janë vendet që janë shënuar si vende ku shumica e sulmuesve në Vitin e Ri, kanë prejardhjen.
Masat e reja të Gjermanisë kundrejt politikës për regugjatët vinë pasiqë qeveria ka treguar se pasi të mposhtet ISIS’i dhe me përfundimin e luftës në Siri, refugjatët nga Siria dhe Iraku do të kthehen menjëherë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...