Published On: 14 Tetor, 2016
Bota |

Gjermania dhe Zvicra i përforcojnë patrullat kufitare

Gjermania dhe Zvicra kanë përforcuar patrullat e tyre kufitare që të pengojnë emigrantët të udhëtojnë në veri, duke i shkelur rregullat e Bashkimit Evropian për azil, lajmëruan mediumet gjermane.

Zvicra është shndërruar në vend tranzit për emigrantët, të cilët e kalojnë Detin Mesdhe, arrijnë në Itali dhe dëshirojnë të vazhdojnë për në Gjermani dhe në shtetet skandinave.

Ministria gjermane e Punëve të Brendshme kumtoi se policia nga janari deri në gusht të këtij viti ka regjistruar rreth 4.500 kalime të paligjshme të kufirit nga ana e Zvicrës.

Ministria kumtoi se të dy vendet do të kenë një bashkëpunim më të ngushtë që ta pengojnë kalimin e paligjshëm të personave në Gjermani dhe do t’i kthejnë ata që tashmë kanë hyrë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...