Published On: 12 Janar, 2016
Bota |

Gjermani, protesta të dhunshme disa orë pasi Merkel pranoi se kriza e emigrantëve është ‘jashtë kontrollit’ (FOTO)

Qindra protestues anti-refugjatë kanë protestuar në qytetin gjerman Leipzig, ku është bërë thirrje për të deportuar azil-kërkuesit dhe të mbyllen kufijtë.

Protesta e dhunshme është zhvilluar disa orë pasi kancelarja Merkel ka pranuar se ‘Europa e ka humbur kontrollin e krizës së refugjatëve’, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Blic.
Shumë restaurante në të cilët shërbehej donerë janë shkatërruar, shumë makinave u është vënë flaka dhe shumë xhama të dyqanë janë thyer nga huliganët e grupit Legida.
Gjermani është duke u përballur me një numër të madh protestash pas sulmeve seksuale në Këln gjatë natës së Vitit të Ri, transmeton Gazeta Blic.
Ndërkaq, kancelarja gjermane Angela Merkel  gjatë një takimi në Mainz, pranë qytetit të Frankfurtit ka deklaruar se ‘Europa e ka humbur kontrollin e krizës së refugjatëve’. /Gazeta Blic/  

gjermani 1gjermani 2gjermani 3gjermani 4gjermani 5gjermani 6gjermani 7gjermani

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...