Published On: 7 Korrik, 2016

Gjermani: Mbytet 20 vjeçari nga Kosova në liqen

Një 20 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën në Berlin të Gjermanisë në një liqe derisa po festonte ditëlindjen.

Behar Xheladini i lindur më 28 qershor 1996 nga Podujeva derisa ishte duke u freskuar në njërin nga liqenet e Berlinit për ditëlindjen e tij, ka humbur jetën tragjikisht.

Zhytësit e kanë kërkuar katër ditë derisa e kanë gjetur kufomën, ndërsa i është bërë obduksioni ku është vërtetuar se i ndjeri ka vdekur si pasojë e rrymave të ujit.

Varrimi i tij do të bëhet këtë të premte në qytetin gjerman, Berlin.

Xheladini ka qenë i vetmi djalë në familje dhe ka pasur katër motra, raporton Indeksonline.

Rastin e kanë pasqyruar edhe mediat gjermane./indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...