Published On: 19 Shtator, 2016

Gjermani, grupi i armatosur shqiptar futet në Parlament (Foto)

Në partinë gjermane AfD në Brandenburg është zhvilluar një debat i ashpër: Me kërkesë të gjashtë nga dhjetë të deleguarve në Parlamentin e Potsdamit, të enjten është mbajtur një mbledhje e jashtzakonshme e fraksionit. Arsyeja ka qenë një grup i biznesmenëve shqiptarë, me truproje të armatosur, që e kishin vizituar Parlamentin në fjalë.
„Para dy javësh, në Parlament u futën pesë vizitorë të çuditshëm, të cilët kanë qenë të veshur me kostume të errët e shpatullgjerë“, kanë raportuar bashkëpunëtorët parlamentarë, shkruan „Bild“, njofton „Shtegu.com“.

Grupi i frikshëm është shoqëruar nga nënkryetari i AfD-së, Andreas Kalbitz (44), udhëhehqësja parlametare, Birgit Bessin (38) dhe bashkëpunëtorja e AfD-së, Steffen Kotré.

Njëri nga këta vizitorë të çuditshëm mbante një këllëf arme, ka deklaruar një bashkëpunëtor i tronditur parlamentar. Zëdhënësi Mark Ëeber (46) pohon: „Pasi dashtëm të bindeshim në vizitën e tyre, grupi më ishte larguar. Në Parlament armët janë të ndaluara“, transmeton Gazeta Lajm.

Pas interesimit të „Bild“ se kush kanë qenë shqiptarët e çuditshëm, udhëhehqësja Bessin ka konfirmuar: „Ishin sipërmarrës të logjistikës dhe hotelierisë, me prejardhje shqiptare të cilët kanë dashur të gjejnë lokale për evenimente të tyre“.

p1100048-kopie-1140x670-1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...