Published On: 11 Janar, 2016

Gjermanët dhe holandezët më së shumti herë kanë fituar ‘Topin e Artë’.

Ceremonia e Topit të Artë do të mbahet sot duke filluar nga ora 18:30, ku Lionel Messi, Cristiano Ronaldo e Neymar janë kandidatët për ta fituar atë.

Gjiganti britanik SkySport raporton se Gjermania dhe Holanda kryesojnë në numrin e lojtarëve që e kanë fituar Topin e Artë.

Ky çmim ka shkuar për lojtarët gjermanë dhe holandezë nga shtatë herë.

Gjashtë herë këtë çmim e kanë fituar futbollistët francezë, ndërsa nga pesë herë ata italian, brazilian argjentinas dhe portugezë.

Me tri herë këtë çmim e kanë fituar ish-lojtarët nga ish-bashkimi sovjetik

gjermanet

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...