Published On: 16 Korrik, 2016

Gjergj Dedaj Edi Ramës: Erdogani është vëllai yt veç nësë prindërit të kanë jetuar në Turqi

Pas zhvillimeve të mbrëmshme në Turqi kur u tentua për grush-shtet nga ushtria turke, në mëngjes kur gati përfundoi gjithçka liderët shqiptarë dhe ata kosovarë kanë reaguar për zhvillimet në fjalë.

Ka qenë Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë i cili ka thënë se është i lumtur për popullin vëlla të Turqisë për daljen nga një natë e vështirë.

“I lumtur për popullin vëlla të Turqisë dhe mikun e çmuar Presidentin Erdogan për daljen me sukses të plotë nga një natë tejet e vështirë”!

Në këtë postim të Ramës të bërë në llogarinë e tij në Facebook ka komentuar edhe Gjergj Dedaj , zëvendësministri në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

“Ndoshta është vëlla i yti nëse prindërit të kanë jetuar në Turqi”, ka shkruar Dedaj.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Edirama eshte se bashku me Olsi Jazegji nje specie qe e verteton se Majmuni eshte paraardhes i njeriut…….por qe Majmuni rrjedh prej muslimanit.

  DARWIN U KRY

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Koco thotë:

  Politika vecmas shqiptare ka shume shtirje e hipokrizi shpesh per interesa personale apo partiake , politike e pushtet mbajtjes duke e demtuar rende shpesh historin e dinjitetin e nje populli deri atje sa mund ti quhen tradheti kombetare . si kurese eshte dhe antaresimi ne Konferencen Islamike ?! e cila ne menyre kushtetuese duhet qe Kuvendi te Dekretoje daljen prej asaj Konference per nje aresye shume madhore sepse Republika e Shqiperise aderon per te qene Antare e Bashkimit Evropian vend qe edhe i perket prej mijera e mijera vjet . Kuj i duhet kj qendrim hipokrit , kjo pafytyresi , pabesi , djallezi, shtirje anti Shqiperise dhe shqiptare boterisht .Veper djallezore e anti shqiptare e Kombetare e Monstres , Xhihadistit Satrapit otomanit Berishe e djajve te tij .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...