Published On: 15 Janar, 2016

Gjenerali serb flet për Adem Jasharin (Video)

Gjate një interviste ne emisionin “Vo Centar” me Vasko Eftov,ishte marre ne interviste një ish gjeneral serb,i cili tregoi se sa spiune dhe se sa here ata mund ta vrisnin Adem Jasharin.

Gjenerali serb tha:”Ne ishim ne dijeni ne çdo hap qe bënte komandanti i shqiptareve Adem Jashari,pasi ne kishim spiune brenda dhe për ketë arsye ne dinim çdo gjë rreth tij se ku po shkonte e çka po bënte”

Ai gjithashtu theksoi se ne kohen e paraluftës dhe te pasluftës ishin shumë spiun  shqiptare te cilët e kishin shitur veten kombin e tyre PR ca mijëra euro.

Me tej ai tregoi se ata mund ta kishin vrare Adem Jasharin kur te donin dhe ku te donin madje mund ta zinin edhe te gjalle,pasi spiunet e informonin atë ne çdo kohe, mirëpo ai tregoi edhe pse u be masakrua familja Jashari.

“Ne mund ta vritnim Adem Jasharin kudo dhe kurdo,madje edhe mund ta zinim edhe te gjalle mirëpo ne i vramë familjen për ti dërguar një mesazh ndërkombëtareve”

Ai tregoi se 3 spiune ishin te afërm te Adem Jasharit mirëpo nuk ceki emra, ndërsa si spiuni me i madh tha qe ishte një ish-ministër.

“”Ministri”na informonte për çdo gjë madje edhe për detajet me te vogla,pasi ne ia mbushnim xhepin plot me para te thata,atij te themi i pëlqenin shume paratë”…

Pergatiti I.L -Aktualitete.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...