Published On: 18 Korrik, 2016
Bota |

Gjenerali Ozturk mohon se ka planifikuar puçin

Agjencia e lajmeve Anadolu Ajansi, ka përmirësuar lajmin e transmetuar më herët, sipas të cilit gjenerali i arrestuar, Akin Ozturk ka pranuar se ka udhëhequr grusht shtetin në Turqi.

Ozturk në deklaratën e tij në prokurori ka mohuar përfshirjen e tij në puçin e 15 korrikut.

“Unë nuk jam personi i cili ka planifikuar dhe menaxhuar puçin ushtarak. Nuk e di kush e ka planifikuar e as udhëhequr. Nga përvoja time, mendoj se kjo përpjekje për grusht shtet është kryer nga strukturat paralele. Por, në këtë moment unë nuk kam njohuri kush nga Ushtria e ka organizuar atë. Unë vet i kam luftuar këto struktura paralele”, ka deklaruar Ozturk./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...