Published On: 14 Maj, 2016

”Gjeneral Lutën” kush e mbulonte nga politika pas luftës dhe pse nuk u vranë UDB-ashët e sojit të Ajazit

Naim Miftari
Së shpejti mund ta lexoni kush ishte krimineli Lutfi Ajazi inspektori i DBS, kush e mbulonte nga politika pas luftës dhe pse, kush e plagosi rëndë në atentatin që ia bëri UÇK-ja. Kë e dërgoi nga Kosova në Beograd të bashkëpunonte me UDB-BIA? Kë e vizitonte në burg gjatë luftës dhe pas luftës nëpër burgjet serbe dhe kë e torturonte? Disa sot janë politikan dhe deputetë, si e kidnapuan dhe e vranë në burg doktor Hafir Shalen, dhe si tentoi ta shpëtonte UÇK-ja dhe si u hakmor UÇK-ja pastaj dhe pse?
Pse Lutfi Ajazi rregullisht e vizitonte natën Kosoven? Kush e mbulonte nga patriotët e mëdhenj këtë kriminel… dhe si e vizitonte Drenicen me një taksi të njëjtë? Kë e kishte si lidhje të besuar në Preshevë dhe me kë punonte në Gjilan dhe Prishtinë, dhe pse nuk e besoj se ky kriminel kishte lidhje edhe me vrasjen e Enver Malokut, plagosjen e Sabri Hamitit, dhe të disa vrasjeve të tjera pas luftës.

Kush janë kolegët e tij që torturonin shqiptar Z-Zymberi, F-Dermaku, Muharrem Dana, Zija Musliu (aga Zi) dhe pse vrasja e Ibush Kllokoqit, sidomos vrasja e Selim Broshit, Kemajl Shabanit dhe vrasja e Hamz Hajres i shkoj për shtati Lufti Ajvazit dhe (Thesarëve) UDB-ashavë tjerë, që siç deklaronte Kadri Veseli nganjëherë, dhe si u porositen këto vrasje nga disa politikan (patriotë) dhe pushtetar ”tanë” dhe pse nuk u vranë UDB-ashët tjerë dikun edhe nja 170-180 pjesëtarë të UDB-së!….etj, etj…

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...