Published On: 2 Prill, 2016
Bota |

Gjendet një varr masiv në Palmyra të Sirisë

Trupat sirianë kanë gjetur një varr masiv, që përmban rreth 40 trupa, në qytetin Palmyra, qytet ky që i është rimarrë Shtetit Islamik (ISIS), agjencia shtetërore siriane e lajmeve “Sana” raporton.
Varri, në të cilin gjenden trupa të burrave, grave dhe fëmijëve, është zbuluar në pjesën verilindore të qytetit Palmyra.

Disa nga njerëzit thuhet të kenë pasur kokat e prera, përderisa tjerët të vrarë më armë, një burim ushtarak ka thënë për AFP, Gazeta Express transmeton.

Burimi ma thënë më tutje së të vrarët ishin oficerë, ushtarë, anëtarë të grupit pro regjimit dhe të afërmit e tyre.

Por, 24 nga viktimat janë civilë, përfshirë tre fëmijë, sipas burimit.

Trupat tash janë dërguar në një spital ushtarak në kryeqytetin e provincës Homs.

Disa nga viktimat thuhet të jenë identifikuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...