Published On: 24 Korrik, 2016

Gjendet një serb i vdekur afër pikës kufitare tek Dheu i Bardhë

Rreth orës 5:00 në mëngjes të ditës së diel është gjetur breg rrugës një trup i pajetë 200 metra afër pikës kufitare Kosovës-Serbi te Dheu i Bardhë.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi policor për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Ai ka njoftuar se viktima është i nacionalitetit serb dhe i lindur në vitin 1961.

Shkaqet e vdekjes sipas Hashnit ende nuk dihen, por trupi i pajetë shihet se nuk është i maltretuar dhe nuk ka shenja të dhunës së ushtruar. Shkaqet e vdekjes ende nuk dihen, ndërsa kufoma është dërguar në Prishtinë për obduksion.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...