Published On: 19 Shtator, 2016
Bota |

Gjenden pajisje të dyshimta në afërsi të stacionit të Nju Xhersit, njëra prej tyre shpërthen!

Një pajisje e dyshimtë është gjetur në afërsi të stacionit hekurudhorë në Nju Xhersi ka shpërthyer pasi që një skuadër bombë, u mundua ta çaktivizonte me një robot, thonë zyrtarët, shkruan BBC, transmeton Gazeta Blic.

Ajo ishte një nga pesë pajisjet të gjetura mbrapa, në një kazan plehrash pranë stacionit në Elizabeth, sipas kryetarit të qytetit. Askush nuk është lënduar.

 Zbulimi erdhi pas tre sulmeve në fundjavë – bombat në Nju Jork dhe Nju Xhersi, si dhe therjet në Minnesota, shkruan BBC, transmeton Gazeta Blic.

Nga shpërthimi në zonën e Chelsea të Nju Jorkut u plagosën 29 persona.

Në Elizabeth, Nju Xhersi, policia ka shpërthyer një pajisje të hënën pas shqetësimit se ishte një bombë direkte. / © BBC – GazetaBlic.com /

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...