Published On: 4 Janar, 2016

Gjenden mbetjet e ‘El Faro’, anijes së fundit të mbytur në Trekëndëshin e Bermudës (Foto/ Video)

Janë publikuar imazhet e para që tregojnë mbetjet e anijes së mallrave “El Faro”, e cila u nis nga Bahamas tre muaj më parë por që u përmbyt në zonën e quajtur Trekëndëshi i Bermudës, ku humbën jetën 33 persona në bord.

Fotot e mbetjeve të shkëputura nga anija kryesore u shkrepën nga skuadrat e kërkimit të Bordit Kombëtar të Transportimit.

Anija qëndronte në fund të oqeanit, e shtrembëruar dhe me dritare të thyera.
“El Faro” u mbyt më 1 tetor të vitit 2015 pasi motori i saj doli jashtë funksioni gjatë kohës që anija u përfshi nga një stuhi ndërsa lundronte drejt Puerto Rico-s. 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...