Published On: 28 Mars, 2016

Gjenden dy mjete të pashpërthyera

Dy mjete të pashpërthyera janë gjetur dje, një në fshatin Dobërdolan të Suharekës e tjetra në fshatin Frashër të Mitrovicës.

Për të parën policia ka marrë informatën nga një qytetar, i cili ka lajmëruar se mjetin e pashpërthyer e ka gjetur në oborrin e shtëpisë së tij, derisa ka qenë duke punuar.

Policia, në raportin e saj thotë ta ketë siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësiti për deminim ka dalë dhe ka tërhequr mjetin e dyshuar-predhë e mortajës 120 mm, prodhim jugosllav, në mënyrë të sigurt.

Ndërsa në fshatin Frashër, në Mitrovicë, policia është njoftuar përmes një qytetari se ka gjetur një mjet të dyshuar M – 75. Pas sigurimit të vendit nga ana e njësiteve policore, njësiti për deminim i FSK-së dhe KFOR-it Amerikan kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë tërheqjen e mjetit pa ndonjë incident. /K.Press

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...