Published On: 18 Gusht, 2016

Gjen një arkë thesari të groposur në pyll, ja çfarë ishte ajo [VIDEO]

Derisa po kërkonte objekte me një pajisje për zbulimin e metaleve, hasi në një arkë thesari të cilën nuk e hapi.

Pasi që nxori arkën jashtë gropës ai lexoi një shkrim anash i cili e bëri atë mos ta hapte fare këtë arkë dhe ta kthente prapë aty ku ishte, transmeton Express. Po ta gjenit ju a do të ishit në gjendje të duroni dhe mos ta hapni atë?

Kjo arkë ishte groposur aty si pjesë e lojës më të re në internet Geocaching e cila i fron njerëzit që ta fshehin një pako me gjësende personale, një bllok shënimesh ku shkruhen të gjitha gjësendet që gjenden aty dhe ti fus koordinatat në aplikacionin e lojës që të tjerët vijnë dhe ti gjejnë. Por aty nuk lejohet marrja e gjësendeve pa lënë diçka tënden dhe ta mbash shënim në bllok.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...