Published On: 6 Shtator, 2016

Gjej vrime ku të futesh Edi Rama, Trump kryeson garën për Shtëpinë e Bardhë me 45%

Në sondazhin  e fundit të “CNN”,  Trump kryeson garën për Shtëpinë e Bardhë me 45% të votuesëve ndërkohë që Hilary Clinton ka 43% mbështetës, dhe  Gary Johnson ka marrë vetëm 7% votuesve të mundshëm.

Fushata e rrëmujshme për presidencën i ka parë të dy, si Clinton ashtu dhe Trump , të jenë në avantazhe të rëndësishmr me pikë në dy muajt e fundit, edhe pse Clinton e ka arritur këtë më shpesh se Trump .

Kohet e fundit, mesa duket Clinton ka humbur një pjesë të mbështetësve të saj , pavarësisht se ky ka qënë një muaj të vështirë për Trump, e cili ndërroi edhe stafin e tij të fushatës.

Por shumica e votuesve thonë se ata ende presin të shohin Clinton të mbizotërojë në nëntor: 59% mendojnë se ajo do të jetë fituesja dhe 34% mendojnë se Trump do të bëhet president.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...