Published On: 18 Prill, 2016

Gjatë protestës së sontme valëvitet flamuri shqiptarë dhe ai maqedonas para Qeverisë

Protestuesit të cilët për momentin gjenden para ndërtesës së Qeverisë janë duke protestuar kundër vendimit të Ivanovit, njofton Zhurnal.

Në fotot të cilat qarkullojnë në rrjetet sociale shihet se si po valëviten së bashku flamuri shqiptarë dhe ai maqedonas, me shenjën se ”Së bashku jemi më të fortë”.

Me këtë, shtohet dilema se a ka vërtetë shqiptarë në këtë protestë të organizuar nga iniciativa qytetare ‘Protestoj’ e që përkrahet nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev, apo do të manipulohet me flamurin njejtë sikur edhe tek protestat e para disa muajve kur së bashku me flamurin maqedonas u valëvit edhe ai shqiptarë.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/nese-rexhep-selimi-ka-perfitu-30-milione-euro-tendera-sa-ka-fitu-pronari-i-qeverise-thaci-me-kadrin-xhavitin-e-azemin/

http://www.shqiptari.eu/kur-shkupi-ishte-plote-me-shqiptar-e-prizreni-se-kishte-asnje-turk-kufirit-si-dukej-fundi-dokument/

http://www.shqiptari.eu/naim-miftari-si-ndodhi-o-kadri-veseli-qe-vellau-i-liderit-tuaj-hashim-thait-te-jete-informator-i-devotshem-i-udb-se/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...