Published On: 14 Prill, 2016

Gjashtë policë të lënduar nga përleshjet me protestuesit në Shkup

Në përleshjet e sotme mes policisë dhe protestuesve pranë selisë së VMRO-DPMNE-së, nga burimet jozyrtare janë plagosur gjashtë policë.

Protesta e sotme filloi para Parlamentit, dhe u përshkallëzua kur demonstruesit filluan të hedhin bomba tymi, vezë dhe gur, përcjell TetovaSot.

Policia i është kundërpërgjigjur protestuesve me shok bomba.

Protestuesit më pas nga selia e VMRO-së u drejtuan para qeverisë ku edhe atje u pritën nga forca të shumta policore.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...