Published On: 17 Prill, 2016

Gjashtë objekte misterioze që kanë mbetur të pashpjeguara

  • Historia e njerëzimit duket se shkon në miliona vjet, dhe historianët disa gjëra kurrë nuk do t’i dijnë.

Artefaktet e gjetura gjatë hulumtimeve arkeologjike nganjëherë bëjnë që hulumtuesit të mos i gjejnë përgjigjet e pyetjeve të tyre.

Por, kjo nuk do të thotë se kërkimi i së vërtetës nuk bëhet edhe më interesant, kur disa gjëra ende nuk janë shpjeguar, transmeton Gazeta Express.

Në një listë më poshtë, ju do të mund të njiheni me disa prej objekteve misterioze që kurrë nuk janë shpjeguar.

Sferat gjigande të gurit në Kosta Rika

Bateria e kohës së Mesopotamisë

Dorëshkrimi ‘Vojnik’

Figurat avionë prej ari në Amerikë të Jugut

Disku gjenetik

Kompjuteri “Antikythera”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...