Published On: 23 Nëntor, 2016

Gjashtë koka hudhre të pjekura, shërojnë çdo pjesë të trupit

Hudhra është një ndër ushqimet më të shëndetshme në planet. Ajo mund të përdoret për kurimin e shumë komplikimeve shëndetësore, duke përfshirë sëmundjet e zemrës, kolesterolit të lartë, sulmit në zemër, presionit të lartë dhe të ulët të gjakut si dhe rrjedhjen e reduktuar të gjakut.

Përfitimet e mrekullueshme nga përbërsit natyral të hudhrës do të ju ndihmojnë për të shmangur krijimin e hormonit angiotensin II dhe pushimin e enëve të gjakut.

Hudhra është e fuqishme dhe mund të shërojë trupin tuaj në vetëm 24 orë. Sipas ekspertëve, ju duhet vetëm të konsumoni gjashtë karafila hudhër të pjekur në ditë dhe t’i gëzoni përfitimet e pabesueshme shëndetësore, transmeton lajmi.net

Ja si ndikojnë gjashtë kokë hudhër të pjekura në trupin tuaj:

Pas ni ore: Hudhra është duke u tretur në stomak dhe bëhet ushqim për trupin tuaj.

2-4 orë: Gjatë kësaj periudhe, hudhra lufton radikalet e lira dhe qelizat e kancerit – nëse ekzistojnë.

4-6 orë: Në kët periudhë, lëngjet e tepërta dhe yndyrat e tepërta menjanohen nga trupi juaj. Hudhra vendos balancin e tyre në organizmin tonë.

6-7 orë: Këtu, fillon procesi i eliminimit të baktereve, pasi hudhra është e pasur me përbërës antibakterial dhe antioksidantë.

10-24 orë: Trupi fillon procesin e pastrimit të thellë, duke filluar përfitimet e numëruara më poshtë:

Rregullimi i niveleve të kolesterolit

Ul dhe përmirëson nivelet e presionit të gjakut

Mbron organizmin tuaj nga problemet kardiovaskulare

Ndalon metalet e rënda të hyjnë në trupin tuaj

Forcon sistemin imunitar

Eliminon lodhjen

Përmirëson forcën e kockave

Përmirëson jetëgjatësinë e qelizave

Përmison performancen sportive.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...