Published On: 31 Gusht, 2016

Gjashtë aktivistët e arrestuar të Vetëvendosjes dërgohen në Gjykatë (Foto)

Gjashtë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të arrestuar dje si të dyshuar për sulmin me granatë në Kuvendin e Kosovës më 4 gusht të këtij viti, janë dërguar në Pallatin e Drejtësisë për të dalë para gjykatësit të procedurës paraprake.

Ata do të merren në pyetje dhe gjatë ditës pritet që gjykata të vendosë për masën e sigurisë ndaj tyre.

Të arrestuarit janë Atdhe Arifi, Astrit Dehari, Adea Batusha, Egzon Haliti, Petrit Ademi dhe Frashër Krasniqi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...