Published On: 9 Janar, 2016

Gjakovarët nisen për në protestë me 22 autobusë

Pesë autobusë me protestues do të nisen nga Gjakova.

Driton Çaushi i Vetëvendosjes tha se 22 autobusë janë nisur nga komuna e Gjakovës; 14 nga fshatrat dhe 8 nga qytet.

12:05

Shumë të interesuar nga Gjakova për të marrë pjesë në protestën e sotme të opozitës nuk kanë mundur të udhëtojnë për shkak se nuk ka pasur autobusë të mjaftueshëm për t’i transportuar.

Gazetari i KALLXO.com nga Gjakova raporton se disa mbështetës të opozitës janë duke pritur që organizatorët t’u gjejnë zgjidhje.

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Driton Çaushi, tha se përveç 6 autobusëve që janë nisur nga qyteti, edhe 9 autobusë janë nisur nga fshatrat e Gjakovës.

më pas Çaushi bëri të ditur për KALLXO.com se gjithsej nga kjo komunë janë nisur 22 autobusë, 14 nga fshatrat dhe 8 nga qyteti.

gjakove 1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...