Published On: 17 Qershor, 2016

Gëzim Alpion: Shqiptarët krenarë për shenjtërimin e Nënë Terezës [video]

Më 4 shtator në Romë do të zhvillohet ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, murgeshës dhe bamirëses me origjinë shqiptare, fituese e Çmimit Nobel të Paqes, e cila ia kushtoi jetën ndihmës për të varfrit.

Zëri i Amerikës bisedoi për figurën e Nënë Terezës, me studiuesin Gëzim Alpion, profesor në Universitetin e Birmingamit, në Britani, dhe autor i disa librave, mes tyre edhe librit “Nënë Tereza: E shenjtë apo e famshme”?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...