Published On: 18 Mars, 2016

“Gërxhaliu po sillet si ministër”

Sipas nënkryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës, Arif Elshanit, Safet Gërrxhaliu po sillet si ministër dhe si njëri i politikës e jo si një kryetar i OEK-ut.

“Gërxhaliu nuk është duke ia dhënë rrugën e duhur Odës Ekonomike. Ne duhet të punojmë që të hiqet burokracia, të iu ndihmojmë bizneseve tona. “Unë nuk po e di se cili është roli i kryetarit të OEK-ut, s’po di a është ministër apo çka është ai, në kemi pas edhe kryetarë të tjerë por që nuk janë përzier në punë të tilla”, ka thënë Elshani në Info Magazine.

“Në vitin 2010 ka kritikuar firma të ndryshme se po bashkëpunojmë me Serbinë, dhe është po i njëjti njeri i cili tash del dhe përkrah importimin e produkteve të Serbisë”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ky ka drejt sepse eshte minoritet thotë:

    Zotni Gerxhaliu ka te drejt me fol gjithqka sepse minoriteti shkavell te cilit i perket kjo gjoooo, duhet me fol qka tiu qohet ..”…..pa pasoja. Edhe jablla oviqi edhe gjuriqi hajn mut si gerxhaloviqi

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...