Published On: 18 Mars, 2016

Gërxhaliu arsyeton reagimin bashkë me Odën Ekonomike të Serbisë

Oda Ekonomike e Kosovës dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë kanë filluar projektin për unifikimin e bizneseve për t’i lehtësuar procedurat burokratike, raporton Indeksonline.

Ministrja e MTI-së, Hykmete Bajrami tha gjatë takimit me të parin e OEK se tashmë ministria ka filluar të informohet për bizneset dhe obligimet që dalin nga marrëveshja me Odën.

“Sot ishim në Odën Ekonomike të Kosovës për unifikimin e bizneseve për t’i kaluar procedurat byrokratike. Shumë shpejt do të filloj edhe procesi i Stabilizim Asociimit dhe ne kemi filluar të informohemi për bizneset dhe obligimet që dalin nga kjo marrëveshje”, tha Bajrami.

Ndërsa, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, duke komentuar sulmet e kamionëve nga Vetëvendosje, tha se nëse shoqëria e lejon një gjë të tillë, atëherë vendi shkon në kaos.

“Oda Ekonomike e Serbisë e njeh Oden Ekonomike të Kosovës dhe e njeh Kosovën. OEK nuk mund t’i mbyll sytë kur të ndodh dhuna. Oda nuk pajtohet me dhunën. Paramendoni nëse hedhet gurë në bashkatdhetarët tanë që vijnë në Kosovë”, tha Gërxhaliu. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...