Published On: 5 Janar, 2016

Gërvalla, Kosova do të marrë frymë lirshëm, kur të dënohen heronjtë e krimit të organizuar

Shkruan: Donika Gërvalla

 

Stupcat: “Nuk mund të futen në një thes heronjtë dhe hajnat. Kjo shtëpi, ky shtet (Kosova) duhet të ndërtohen mbi të drejtën e të vërtetën”.

Mbi 350.000 herë është klikuar brenda 4 ditësh në YouTube, qindra mijëra vetë e kanë ndjekur në TV ndërsa i gjithë vendi debaton rreth tij: “Plani strategjik” i Stupcave, rreth “heronjve” dhe hajnave tanë, të cilët i vodhën dhe vazhdojnë t’i vjedhin Kosovës pasurinë dhe dinjitetin.

Stupcat thanë atë që ndërkohë e di gjithkush në Kosovë. Na e kujtuan faktin që heronjtë tanë dhe vendi ynë duhen mbrojtur nga hajnat dhe kriminelët e të gjithë krahëve. Këtyre të fundit nuk duhet t’iu lejojmë më që të fshihen pas dëshmorëve dhe veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ky debat emocional pak ditë para 10-vjetorit të vdekjes së Ibrahim Rugovës, Presidentit të parë të Kosovës dhe në prag të zgjedhjes së presidentit të ardhshëm të vendit tregon: kundërshtarët e tyre politik i vranë dhe konkurrentët ekonomik arritën t’i asgjësojnë, mirëpo të vërtetën nuk mundën ta fshehin.

Ky debat i nxitur nga Stupcat i bën mirë shoqërisë sonë, së cilës e vërteta i nevojitet si ajri që thithim. Nuk mund të futen në një thes heronjtë dhe hajnat, thonë Stupcat dhe kanë shumë të drejtë. Shoqëria jonë duhet të çlirohet prej tyre, dhe kjo do të ndodhë së shpejti. Kosova do të marrë frymë më lirë kur të marrin dënimin e merituar për veprat e tyre kriminale ata që shumëkush i mendoi heronj e u bënë hajna.

Të vërtetën ia kemi borxh Kosovës dhe fëmijëve tanë.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Mira thotë:

    Duhet kerkuar ndihma e USA, ashtu si po ben Lu ne Tirane. Konkretisht, ndihme teknike.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...