Published On: 21 Maj, 2016

Gërvalla: Hashim Thaçi është kupolla e krimit të organizuar, qeverisja e tij e bëri Kosovën shtet të dështuar (Video)

Donika Gërvalla në një intervistë në TV Dukagjin e akuzon Hashim Thaçin si kupollë e krimit të organizuar. Dështimet e Qeverive Thaçi dhe tani të kësaj aktuale, kanë çuar në
“Ka dështuar ideja e Kosovës si shtet dhe të pavarur. Gjermanët dhe perëndimorët, e quajnë faile state, pavarësisht invetsimeve të mëdha”, tha ajo.
Ajo tha se krimi i organizuar dhe korrupsioni janë shkaqet pse ka dështuar Kosova dhe zhvillimi i Kosovës.
“Që nga ardhja e tij në krye të shtetit e ktheu vendin në çerdhe të krimit të organizar vdhe të korrupsionit. Dhe këto nuk janë të panjohura për vendet mike”, thotë Gërvalla.
Ajo thotë se edhe njerëz në opozitë i kanë ndihmuar me kaq zell dhe vrullë.
Por, ajo tha se edhe më e turpshme është që Kadri Veseli është në krye të Kuvendit, duke pasur parasysh të kaluarën e tij.
“Është edhe më e turpshme, që Kadri Veseli është në krye të Kuvendit. Ai është koka e një organizate që ka kryer krime të rënda ndaj kundërshtarëve politik. Duke u përgjigjur se nëse ka fakte për krimet nga SHIK-u.
“Unë kam dëshmi me shkrim, në shtëpinë time në Bon, në zarfe të familjarëve ku përmenden të akuzuarit, dhe ato janë dërguar në institucione ndërkombëtare”, thotë Gërvalla. Ajo tha se janë materiale që janë të ditura, por që ka kërkuar të formalizohen.
Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...