Published On: 26 Maj, 2016

Gërvalla-Abrashit: Na njoftoni se kur jeni të gatshëm të takohemi në selinë e LDK-së

Kryetarja  e Degës së LDK-së në Gjermani Donika Gërvalla, ka reaguar ndaj deklaratës së shoferit, nga i cili siç thotë ajo, u sulmua para disa ditësh, raporton GazetaBlic.

Gërvalla duke publikuar një fotografi me Shefqet Dibranin, i ka treguar Abrashit se ku gjendet, si dhe i ka thënë se është e gatshme të takohet që tani dhe të bisedojë me dokumente në dorë.

Shënimin e plotë, mund ta gjeni në vazhdim:

 Abrashi, shoferi i të cilit para pak ditësh sulmoi fizikisht Kryetaren e Degës në Gjermani, paska deklaruar se mungokan dokumente shtesë. Më në fund një person nga struktura e LDK-së, i cili është i gatshëm të shqyrtojë dokumentacionin, i cili është ofruar në seli të LDK-së më 26 maj 2015 (rreth 100 faqe) dhe i dorëzuar në 26 kopje më 28 maj 2015, në prag të Kuvendit Zgjedhor të LDK-së.
  1. Z. Abrashi, momentalisht jemi tek “Pishat” në Prishtinë dhe publikisht (meqenëse të gjitha rrugët e tjera janë të mbyllura) ku lutemi të na njoftoni se në çfare ore jeni i gatshëm të takohemi në selinë e LDK-së dhe të bisedojmë me dokumente në dorë./GazetaBlic
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...