Published On: 28 Korrik, 2016

Gërmimet për varr masiv te Rektorati i UP-së pritet të përfundojnë sot

Gërmimet në kërkim të mbetjeve mortore të të zhdukurve në luftën e fundit në Kosovë po vazhdojnë edhe sot skaj Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, por ende nuk ka gjetje të mbetjeve mortore deri më tash.

Kështu deklaroi kryetari i Komisionit Qeveritar për Personat e Pagjetur, Prenk Gjetaj për Kosovapress. Gjetaj tha se gërmimet janë afër përfundimit dhe për rezultatet përfundimtare do të njoftohet opinioni ditëve në vijim.

“Gërmimet tek Rektorati po vazhdojnë, për rezultatet përfundimtare do ta njoftojmë opinionin zyrtarisht pas përfundimit të këtyre gërmimeve. Deri më tash nuk ka ndonjë dyshim për ndonjë të gjetur, punimet ndoshta përfundojnë sot, gërmimet janë afër përfundimit, por kjo varet prej rrethanave që krijohen në terren”, theksoi Gjetaj.

Ditë më parë është gërmuar edhe në dy lokacione tjera në ambientet e kampusit universitar, por pa rezultate. Gërmimet në oborrin e UP-së në Prishtinë kishin filluar më 13 korrik.
Drejtues të këtij komisioni kanë lutur të gjithë qytetarët që kanë ndonjë informatë për ndonjë lokacion t’i ofrojnë institucioneve relevante.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...