Published On: 27 Prill, 2016

Gënjeshtrat prej komunisti të Fatos Klosit!!!

 

Nga Skënder MULLIQI

Shumë nga ata që erdhën në krye të shtetit të Kosovës dhe të Shqipërisë erdhën falë organizatës famëkeqe të SHISH-it . U instaluan në pushtet njerëzit të cilët më së paku i takonin politikëbërjës. Deklarata e fundit shumë irituese dhe skandaloze e kreut të SHISH-it, Fatos Klosit, së “Kosova nuk do të çlirohej kurrë po të varej nga Ibrahim Rugova, dhe së politika e Rugovës ishte pa krye , kurse Kosova u çlirua falë kontributit të djemve të UÇK-së dhe faktorit ndërkombëtar”, është edhe një tregues tjetër së SHISH ka qenë e interesuar të fusë vëllavrësjën së sa ti mbrojë interesat shtetërore të Shqipërisë dhe ti shërbej për së mbari luftës çlirimtare kundër Serbisë në Kosovë. Fatos Klosi ndoshta më mirë do të ishte të sqarohet para opinionit për mëkatet që bien mbi supe të tij dhe organizatës SHISh, karshi vrasjëve politike,të cilët e dëmtuan rëndë kauzën e përbashkët të shqiptarëve për liri dhe pavarësi. I vogël je shumë ti farë Klosi të përshkruash së cila ishte figura dhe kontributi kombëtar i presidentit historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugovës. Sigurisht e dinë mirë por nuk dëshiron ta pranosh , së Rugova bëri shumë për çeshtjën madhore kombëtare duke u rreshtuar në krahun e atyre përsonaliteteve që historikisht kan bërë shumë për kombin . Duhet të turpërohesh pak Fatos Klosi kur thua së Kosova kurrë nuk do të çlirohej po të varej nga Ibrahim Rugova. Është e kundërta e kësaj që thua, së pa Rugovën, Kosova nuk do të ishte shtet sovran dhe i pavarur . Nuk je ti aq naiv që mos të kesh njohuri për kontributin kombëtar të Rugovës, por duket ashiqare së ke qenë në linjën e UDB-së famëkeqe serbe dhe tash je i detyruar ta mbrosh një qendrim të tillë . Një deklartë të tillë skandaloze nuk ndëgjohet nga njerëzit e ndërgjegjshem dhe të përgjegjshem ,por ti sigurisht së ke preferuar sulmin si mbrojta më e mirë. Sigurisht i ke ndëgjuar edhe deklaratat e dy burrshtetasve më të mëdhenj , Bill Klinton dhe Toni Bler ,kur folën në superlativ për figurën e madhe të Ibrahim Rugovës .Natyrisht së Rugova nuk e ka mohuar kurrë kontributin e UÇK-së, e as të tjerëve për liri. Por, Ti si komunist që je nuk ke dëshirë të pranosh kontributin e pa krahasueshem kombëtar të presidentit të parë të Kosovës së pavarur,dr. Ibrahim Rugova. Do të ishte dashur detyrimisht të sqarohesh për vrasjët politike që ndodhën në kohën kurë Ti ishe udhëheqës i SHISH-it , në vend që të na shesesh kopalla për politikën. Nuk na erdhen nga marsi dhe as nga ndonjë planet tjeter ata që vranë shqiptarët më të mirë . E latë farën e përqarjës dhe të urrejtjës, në vend të unitetit .Një ditë do tju presë të gjithëve mallkimi për dëmin e madh që ia keni bêrë kombit…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. LUMJANI thotë:

    Fatos Klosi eshte nje enverist fanatik qe edhe sot 26 vjet pas cofjes se komunizmit ai jep jeten per E. Hoxhen.Klosin me UCK i bashkon rryma marksito-enveriste.Gjate luftes Shish ka bere gjera makabre per te futur ngaterresa mes shqiptareve.Kreret e Shish rrinin c do dite ne Kukes me Azem Sylen e Kadri Kryeziun, edhe keto enverista sa dhe Klosi.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...