Published On: 3 Gusht, 2016

“Gënjen”Grabovci: Malit të Zi, nuk do t’i falim tokë, kurrë!

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci në emër të partisë së tij, tha se iu kanë premtuar qytetarëve të zonës së Dukagjinit, se nuk do t’i falin asnjë centimetër tokë, Malit të Zi, nëse vërtetohet se nga marrëveshja për ndarje të kufirit po humbë një pjesë të territorit, Kosova.

“Ne kemi pasur takim me qytetarët të zonave nga ku pretendohet se Kosova po humbë një pjesë të territorit dhe atyre ju kemi premtuar se kurrën e kurrës nuk do të lelojmë që t’i falim tokë Malit të Zi, as edhe për një centimetër”, tha Garbovci.

Debati shkencor për çështjen e Demarkacioni, është duke vazhduar edhe më tej.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...