Published On: 15 Dhjetor, 2015

Geci: Prokuroria afër zbardhjes së vrasjeve të Bekim Kastratit e Besim Dajakut

Ish-deputeti i Gani Geci, ka treguar se të martën ka qenë në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës, për të dëshmuar me rastin e plagosjes së tij dhe vrasjes së gazetarit të “Bota sot”, Bekim Kastrati dhe ish truprojës së Presidentit Rugova, Besim Dajakut i ndodhur më 19 tetor 2001, dhe sipas informacioneve nga ky rast, beson se është afër zbardhja e vrasjes së Bekimit e Besimit.

“Të nderuar qytetarë sot me datën 15 .12. 2015 nga ora 11.oo deri në orën 14.00 isha në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës dhe Prokuroria me mori ne pyetje si Viktimë (Dëshmitarë )në Rastin e plagosjes sime dhe vrasjes se Shokëve te mijë Bekim Kastratit dhe Besim Dajakut që ka ndodhur me 19.10.2001 ne hyrje te fshatit Llaushë.

Prokuroria sipas asaj qe munda me kuptuar është ne Rrugë te mirë për zbulimin e atyre qe paguan për vrasjen time ku me këtë rast mu vranë dy shokët e mi Besim Dajaku dhe Bekim Kastrati .

Interesimi ishte kryesisht rreth emrave te AGRON SYLEJMANIT DHE RUZHDI SHAQIRIT si atentatorë ,dhe njerëzve qe lidhen me këta dy atentatorë dhe atyre që kam mundur të kenë dhënë urdhër për këtë Atentat.
Besoj se prokuroria tani kanë informata te mira dhe janë ne Rruge të drejtë për të zbardhur këtë Rast dhe kriminelet qoftë urdhërdhënësit si dhe ata qe ndihmuan për kryerjen e këtij atentati të dalin para drejtësisë”, ka shkruar Geci.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...