Published On: 8 Tetor, 2016

Gecaj: S’ia vlen të merremi me Gjuriqin

Këshilltari i Kryeministrit, Bajram Gecaj, ka thënë se nuk ia vlen të merremi me deklaratat e Marko Gjuriqit dhe ka shtuar se njerëz si Gjuriq kanë thënë më përpara se nuk e lëshojnë Kosovën kurrë, por Kosova është shtet i pavarur.

“Njerëzit si Gjuriqi gjithashtu kanë thënë më përpara se nuk e lëshojnë Kosovën kurrë, por Kosova është shtet i pavarur. Gjuriqi i bën këto lloj deklarata për opinionin e tij publik. Megjithatë “Trepça” është pasuri e Kosovës, ne e kemi aprovu ligjin, është në territorin e Kosovës dhe do të jetë gjithmonë e Kosovës”, ka thënë ai.

Marko Gjuriq, i cili mban pozitën e shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, në konferencën e jashtëzakonshme për media të mbajtur sot, ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, se ka gabuar kur nuk i ka përfshirë punëtorët serbë në Ligjin për “Trepçën”.

Por, Gecaj në një prononcim për “Indeksonline”, ka thënë se sovraniteti i Beogradit mbi Kosovën ka përfunduar në vitin 1999 dhe ka theksuar se të gjitha asetet në territorin e Kosovës janë vetëm të saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...